Zabıtadan Ramazan Öncesi Fırın Denetimi

Zabıtadan Ramazan Öncesi Fırın Denetimi

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi zabıta ekipleri, ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilçede bulunan ekmek fırınlarını denetledi.

Zabıta ekipleri, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle birlikte ilçe genelinde bulunan fırınları sıkı denetimden geçirerek, üretim yapılan mekanların hijyen koşulları, çalışanların sağlık portör muayene cüzdanlarını ve ekmeğin gramajlarını kontrol etti.

Zabıta Amiri Lütfü Dalkıran, kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için çaba sarf ettiklerini belirterek, "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte işyerlerine yönelik sıkı denetimler başlattık. Ramazan ayında denetimlerimizi daha da yoğunlaştıracağız. Kurallara uymayan esnaflarımıza cezai işlem uygulayacağız ve uygulamaya da devam edeceğiz. Temiz ve hijyenik kurallara uygun ortamda üretilen pide ve ekmekleri tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Vatandaşlarımızın herhangi bir istek ve şikayetleri için Beyaz Masa Alo 153’e ihbarlarını bildirebilirler" dedi.