VAN GÖLÜ MANZARALI SEYR-İ CEVAZ CAFE RESTAURANT’IN AÇILIŞI YAPILDI

VAN GÖLÜ MANZARALI SEYR-İ CEVAZ CAFE RESTAURANT’IN AÇILIŞI YAPILDI

Adilcevaz Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, ilçemizin Gabanlar mevkiinde bulunan Bayraklıtepe’ye yapılan Seyr-i Cevaz Cafe Restaurant’ın açılışı yapıldı.

İlçemizin Gabanlar mevkiinde bulunan Bayraklıtepe bölgesinde 400 metrekare alan üzerine inşa edilen, içerisinde kafeterya ve restoranı bulunan Van Gölü manzaralı seyir terası ve dinlenme alanları sayesinde, ilçemize gelen misafirlerin ve ilçe halkının gölden daha fazla istifade etmesi sağlanacak.

Kültürel, tarihi ve doğal güzellikleriyle ilçeye yeni bir katma değer kazandıracak olan seyir terası açılış programına Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Başkan Yardımcısı Aslan Alatlı, İlçe Emniyet Müdürü Talet Avşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, TÜRŞAD Spor Kulübü Başkanı Avukat Kadir Köstekçi, Adilcevaz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kamil Kirazcı, Adilcevaz Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Vahdettin Toğal ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, projenin ilçemiz turizmine çok büyük katkısı olacağını ifade ederek, "Van Gölü havzasının en güzel sahillerini içerisinde barındıran ilçemizdeki Gabanlar mevkiinde bulunan Bayraklıtepe’de kardeş belediyemiz olan Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle yapımını tamamlayarak hemşerilerimizin ve bölge halkının hizmetine kazandırdığımız 'Seyr-i Cevaz Cafe Restaurant'ın açılışını gerçekleştirdik. Bölgemizin cazibe merkezi olacak olan bu güzel mekanın işletme sahiplerine, ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayriyeten bu mekânın yapımında bizlerden desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimizin Sayın Vahit Kiler, Sayın Cemal Taşar ve kardeş Belediyemiz Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum" dedi.