SELÇUKLU MAHALLESİNE SULAMA HAVUZU

SELÇUKLU MAHALLESİNE SULAMA HAVUZU

Adilcevaz Belediyesi, ilçenin Selçuklu Mahallesindeki vatandaşlarımızın sulama suyu sıkıntısını gidermek amacıyla çalışma başlattı.

Selçuklu Mahallesinin üst kısmındaki tepe üzerine yapılacak olan sulama havuzu sayesinde, mahallenin sulama suyu sorunu ortadan kaldırılmış olacak. Proje kapsamında kilise mevkiinde yapımına başlanan 1250 metre uzunluğundaki sulama kanalı sayesinde getirilecek olan su,  1500 metreküp kapasiteli sulama havuzunda toplanarak buradan vatandaşların kullanımına sunulacak.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, Selçuklu Mahallesinin sulama suyu sorununu gidermek için çalışma başlattıklarını ifade ederek, “Adilcevaz Belediyesi olarak bu yıl ilçemizde güzel projeler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında ilçemizin Selçuklu mahallesinde yıllardır yaşanan sulama suyu sıkıntısını ortadan kaldırmak için sulama havuzu çalışmalarına başladık. Bu kapsamda kilise mevkiinden sulama havuzuna getirilecek olan sulama kanalının çalışmalarına başladık. Aynı zamanda 1500 metreküp kapasiteli sulama havuzunun da temel betonunu atarak projemizin startını verdik. Bu projemizin tamamlanmasıyla birlikte, inşallah Selçuklu mahallemizin sulama suyu sorununu tamamen ortadan kaldırmış olacağız” dedi.