Plaj Futbolu Şampiyonu Mutki Spor Oldu

Plaj Futbolu Şampiyonu Mutki Spor Oldu

Adilcevaz’da düzenlenen ve iki gün devam eden plaj futbolu ligi turnuvası sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Mutki Spor takımı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Adilcevaz Belediyesi işbirliği ile organize edilen plaj futbolu ligi, yapılan son gün maçlarıyla sona erdi. Turnuvanın final maçında Güroymak sporu 6-4 yenen Mutki Spor, Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Mutki Sporun birinci olduğu turnuvada Güroymak Spor ikinci olurken, Muş İdman Yurdu takımını 6-1 yenen Adilcevaz Belediye Spor ise üçüncü oldu.

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, iki gün boyunca güzel maçlar izlediklerini ifade ederek, "Türkiye Futbol Federasyonu ve Belediyemizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu plaj futbolu turnuvası nihayet bugün yapılan maçlarla sona erdi. İki gün boyunca burada çok güzel maçlar izledik. Bu turnuva sayesinde futbolun bütün güzelliklerini yaşadık. Adilcevaz etabında şampiyon olan Mutki Spor takımını tebrik ediyorum. İnşallah Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde ilçemizi en güzel şekilde temsil edecekler. Belediye olarak plaj voleybolu turnuvasını da ilçemizde düzenlemek istiyoruz. Ben burada iki gün boyunca centilmence mücadele eden bütün takımlarımızı ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.