Minik Öğrenciler İtfaiyemizi Gezerek Bilgi Aldı

Minik Öğrenciler İtfaiyemizi Gezerek Bilgi Aldı

Adilcevaz TOKİ Şehit Yusuf Sayan İlkokulu birinci sınıf öğrencileri, Adilcevaz Belediyesi İtfaiye Amirliğini gezerek bilgi aldı.

İtfaiye çalışanları ve itfaiye araçlarına küçük yaştan beri merak saran minik öğrenciler, öğretmenleri Gizem Sever ile birlikte Adilcevaz Belediyesi İtfaiye Amirliği’ne gerçekleştirdikleri gezide, itfaiye araçları ile itfaiye çalışmaları ve yangın söndürmelerde kullanılan bütün araçları görerek, bilgi sahibi oldu. 

İtfaiye Amiri Fuat Tutçu’dan ekipman ve çalışmaları hakkında bilgi alan minik öğrenciler, yangın ihbar hattı, araç siren sesi ile yangın söndürme çalışmalarında kullanılan kıyafetler hakkında detaylı bilgiler aldı.

Adilcevaz Belediyesi İtfaiye Amiri Fuat Tutçu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çocuklarımıza yangın öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, evlerinde kibrit, çakmak gibi yakıcı maddelerle oynamamaları, elektrik prizlerine çeşitli cisimler sokmamaları gibi konularda bilgilendirmelerde bulunduk. Yine çocuklarımıza itfaiye araçlarımızın tanıtımlarını gerçekleştirdik” dedi.