Kardeş Belediyeler Halkla İftar Sofrasında Buluştu

Kardeş Belediyeler Halkla İftar Sofrasında Buluştu

Adilcevaz Belediyesi ile kardeş belediye olan Trabzon Büyükşehir Belediyesi düzenlenen iftar yemeğinde, bir araya geldi. İftar yemeğine Adilcevaz halkı yoğun ilgi gösterdi.

Tarihi Ulu Camide düzenlenen programda Trabzon Büyükşehir belediyesi ve Adilcevaz belediyesi arasındaki kardeşlik köprüsü iftar sofrasında birleşti. Düzenlenen iftar programına binlerce kişi katıldı.

Kardeş belediye olan Trabzon Büyükşehir ve Adilcevaz Belediyeleri Adilcevaz’da kurulan iftar yemeğinde binlerce kişiyle bir araya gelerek kardeşlik bağlarını güçlendirdi.

İftar programının açılış konuşmasını yapan Adilcevaz Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, kardeşlik ve gönül sofrasında bir arada bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Kardeş belediyemiz olan Trabzon Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla sizlere iftar yemeği hazırladık. Bu vesileyle Trabzon Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı kardeşlik ve gönül sofrasında bir aradayız. Selçuklu döneminden kalan ve maneviyat kokan bu güzel tarihi alanda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatanını, milletini, dostunu ve kardeşini seven bu güzel ilçemiz, sizlerin sayesinde bir huzur kenti haline gelmektedir. Trabzon ile her zaman dayanışma içerisindeyiz, temaslarımız artarak devam edecek. Trabzon ile kardeş belediye olmaktan mutluyuz. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Ramazan ayınız mübarek olsun. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri Sayın Davut Çakır ise kardeşliği pekiştirmek için burada olduklarını belirterek, “Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Adilcevazlı kardeşlerimiz ile bir arada olmak için geldik. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle kardeşliğimizi pekiştirmek için buradayız. Aslında bizim kardeşliğimiz yeni değil. Dedelerimiz Malazgirt’te omuz omuza birlikte savaşarak bu güzel yerleri bizler için vatan haline getirdiler. Bizlerde bugün onların evlatları olarak yaşadığımız şehirler ayrı olsa da arada bir araya gelerek buluşuyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediye başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun sizlere kucak dolusu selamlarını getirdik. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak inşallah buraya bundan sonra daha sık geleceğiz. Rabbim ramazanınızı kabul, dualarınızı makbul etsin. Allah bütün şerlerden vatanımızı muhafaza etsin” dedi.

İftar yemeğinin ardından Adilcevaz Belediye başkanımız Sayın Necati Gürsoy ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri Sayın Davut Çakır, birbirlerine karşılıklı plaket takdim etti.

Tarihi Ulu Cami bahçesinde düzenlenen iftar programına Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mesut Başkurt, Belediye başkanı Necati Gürsoy, Trabzon Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri Davut Çakır, Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Metin Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Çullu, Cumhuriyet savcısı Miraç Anıl Keklikçi, Hakimler Ali Osman Taşkın, Orhan Özgür Can, İlçe Emniyet müdürü Erdem Uçak, Adilcevaz eski Belediye başkanı Adnan Göksoy ve çok sayıda vatandaş katıldı.