GİYSİ KUMBARALARI İLE ESKİ KIYAFETLER EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

GİYSİ KUMBARALARI İLE ESKİ KIYAFETLER EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Belediyemiz tarafından “sıfır atık” projesi kapsamında Zabıta ekiplerimizce İlçe genelindeki erişimi kolay noktalara giysi atık kumbarası yerleştirildi.

Kumbaraların içindeki malzemeler Belediyemizin sözleşme yaptığı firma tarafından ayrıştırıldıktan sonra kullanılabilir durumda olanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılamayacak durumdaki tekstil atıkları ise fabrikalarda izolasyon malzemesine dönüştürülerek ekonomiye kazandırılacak.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, güzel bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek, “İlçemizde belirlediğimiz yerlere 10 adet giysi kumbarası yerleştirdik. Vatandaşlarımız kullanılmış eski giysi ve ayakkabılarını çöp yerine bu kumbaralara bırakarak hem ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım edebilir hem de dolaylı yoldan ekonomimize katkı sağlayabilirler. Atıklarımızı çöp depolama alanımıza çöple beraber gitmesini önleyeceğiz ve söz konusu atıkların ekonomiye tekrar kazandırılması son derece önemli. Kullanılabilir durumda olan giysi, ayakkabı gibi eşyalar sözleşme yaptığımız firma tarafından ayrıştırılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Tüm duyarlı vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.