DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Belediye Başkanımız sayın Necati GÜRSOY’un girişimleriyle geçtiğimiz yıl başlanan ve mevsim şartlarından dolayı ara verdiğimiz doğalgaz alt yapı çalışmaları yeniden başladı.

İlçenin gelişimi için kilit önem taşıyan ve ilçeyi cazibe merkezi haline getirecek doğalgaz alt yapı çalışmalarını Ak Parti Bitlis Milletvekili adayı Sayın Muaz ERGEZEN, Belediye Başkanımız Sayın Necati GÜRSOY, DOĞUGAZ Genel Müdürü Sayın Serhat DEMİRCAN, Ak Parti ilçe başkanı Sayın A. Hamdi TUTÇU ve İl Genel Meclis üyesi Sayın Nevzat KARAHAN yerinde inceledi.

Ak Parti Bitlis Milletvekili adayı Sayın Muaz ERGEZEN, Adilcevaz’a gelecek olan yatırımları önemsediklerini ifade ederek,
“Geçmişten bugüne bazı hizmetlerin yavaş geldiği veya aksadığıyla ilgili sahada yaptığımız tespitler ve Adilcevazlı kardeşlerimizin çok haklı sitemleriyle yola çıktık. Bakalım bu işleri nasıl toparlarız, nasıl yaparız diye tekrar kollarımızı sıvazladık. Bugün kaldığı yerden başlattığımız doğalgaz hattı çalışmalarıyla birlikte inşallah en hızlı şekilde Adilcevaz ilçemizde doğalgaz altyapısını tamamlayacağız” dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Necati GÜRSOY ise, bu yıl ilçenin çehresini değiştireceklerini ifade ederek, “Adilcevaz geçen yıl bir şantiye havası içerisindeydi. Geçmişte sağ olsun hükümetimiz, devletimiz, bakanlarımız ve milletvekillerimiz yardımcı oldular. Ancak bu sene inşallah daha hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçtiğimiz yıl başlattığımız ve yarım kalan doğalgaz çalışmalarına yeniden başladık. Bunun yanında aynı zamanda doğalgaz borularının döşendiği alanlarda sıcak asfalt yol yapım çalışmalarını da başlattık. İnşallah bu yol çalışmasını da Cevizli mahallesinden başlayarak iskeleye kadar devam ettireceğiz” dedi.

Başlatılan çalışmalar hakkında bilgi veren DOĞUGAZ Genel Müdürü Sayın Serhat DEMİRCAN ise, “Adilcevaz ilçemizde doğalgaz çalışmalarına geçen yıl sonuna doğru başlamıştık. Mevsim şartlarından dolayı sınırlı sayıda imalat yapmak durumunda kalmıştık. Asıl hedefimiz 2023 yılında Adilcevaz halkına doğalgaz arzını sağlamak olduğunu söylemiştik. Yapmış olduğumuz istişareler neticesinde BOTAŞ iletim hattındaki işlemler ciddi anlamda hız kazandı. Bizlerde DOĞUGAZ şirketi olarak en yakın zamanda Adilcevaz’ın merkezde ki imalatlarımızı tamamlamış olacağız. Çelik imalatıyla ilgili güzergâhımızda bir problem var. Muhtemelen bir ay içerisinde bu problemde çözülmüş olur. Eğer BOTAŞ iletim hattı da yetişirse bu sene Adilcevaz halkı Doğalgaz kullanmaya başlayacaktır” dedi.