Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin Adilcevaz'da

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin Adilcevaz'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Yegin, ilçemizi ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy’un daveti üzerine ilçeye gelen Yegin, Belediye konuk evinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, “İlçemiz Süphan Dağı eteklerinde yer alan ve Van Gölü’ne kıyısı olan tarihi ve doğasıyla yeşille mavinin bir arada bulunduğu güzel bir ilçedir. İlçemiz bölgemizin en huzurlu yerlerinden biridir. İlçemiz tarihi yapıların ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarıma ve hayvancılığa dayalı bir ekonomisi var. Tarım alanında ilçemizde dünyaca ünlü Adilcevaz cevizi yetiştirilmektedir. Bu güzel ilçemizin hak ettiği yerlere gelebilmesi için belli başlı sorunlarımıza rağmen var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah sizlerin desteğiyle bu güzel ilçemizi hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Yegin ise Adilcevaz’a gelmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, “Adilcevaz ilçemiz gerçekten çok güzel bir yer. Gördüğümüz kadarıyla belediyemizin belli başlı sıkıntıları var. Ancak bu güzel ilçeye hizmet etmek için elimden gelen gayreti göstereceğim. Aynı zamanda hükümetimizin bu tür yerlere pozitif bir destek sağlaması gerekmektedir. Sizin bir kardeşiniz olarak bakanlıklar nezdinde ve projelerinizde her zaman yanınızdayım” dedi.

Programa Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, İŞKUR Daire Başkanı Fahrettin Kaya, SGK Bakan Başdanışmanı Dengi Özer, Ak Parti İlçe Başkanı A. Hamdi Tutçu, Bitlis SGK İl Müdürü Sadullah Korkut, Bitlis İŞKUR İl Müdürü Mücahit Gülmez, Belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı katıldı.