Belediyemizden Çocuklar İçin Futbol Eğitimi

Belediyemizden Çocuklar İçin Futbol Eğitimi

Adilcevaz Belediyesi tarafından düzenlenen yaz dönemi futbol eğitimi başladı. Yaz ayı boyunca sürecek olan eğitime 160 çocuk katıldı.

Öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmesi ve faydalı aktiviteler yapması amacıyla Adilcevaz Belediyesi tarafından düzenlenen yaz dönemi futbol eğitimine katılan 160 öğrenci, Adilcevaz şehir stadyumunda futbol altyapı antrenörü gözetiminde çalışmalarına başladı.

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, amaçlarının çocuklara futbolun alt yapı eğitimini vermek olduğunu belirterek, “Adilcevaz Belediyesi olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik sosyal etkinlikler düzenleyerek yaz döneminde futbol eğitimi vereceğiz. Bu etkinlikler sayesinde çocuklarımız, zararlı alışkanlıklardan uzak kalıp zamanlarını spor yaparak değerlendirmiş olacaklar. Bir taraftan eğitici sosyal aktivitelere katılarak kendilerini geliştirirken, diğer taraftan da tatillerini verimli bir şekilde değerlendirecekler. İnşallah başlatmış olduğumuz bu eğitim sayesinde hem çocuklarımızın eğitimine hem de ilçemiz sporuna katkı sağlamış olacağız” dedi.

Yaz dönemi futbol eğitimleri kapsamında çocuklara ve gençlere Adilcevaz Belediyesi futbol altyapı antrenörü tarafından üç ay boyunca futbol eğitimi verilecek.