BELEDİYEMİZ KADROLU İŞÇİLERİNE YÖNELİK EK PROTOKOL İMZALANDI

BELEDİYEMİZ KADROLU İŞÇİLERİNE YÖNELİK EK PROTOKOL İMZALANDI

Adilcevaz Belediyesi, Hak-İş/Hizmet İş Sendikası ile Belediyemiz kadrolu işçilerine yönelik ek protokol sözleşmesi imzaladı.

Hak-İş/Hizmet İş Sendikası ile Adilcevaz Belediyesi kadrolu işçilerini kapsayan ek protokol sözleşmesi; Başkanımız Sayın Necati Gürsoy ve Hak-İş/Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz’in katılımlarıyla imzalandı.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, çalışan işçinin hakkını vermek için Hizmet-İş Sendikası ile ek protokol yaptıklarını ifade ederek, “Belediyemiz bünyesinde çalışan kadrolu işçilerimizin hakkını vermek için Hizmet-İş Sendikası ile ek protokol sözleşmesi imzaladık. Bu kapsamda kadrolu işçilerimizin maaş ve sosyal haklarında iyileştirmeler yaptık. İşçilerimizin maaşlarını bu sözleşme ile daha iyi bir seviyeye getirmeye çalıştık. Bu sözleşmenin işçilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz ise, toplu iş sözleşmesinin işçiler ve Adilcevaz Belediyesi için hayırlı olmasını temenni etti.

Belediye binasında düzenlenen görüşmeye Belediye Başkanımız Necati Gürsoy, Başkan Yardımcısı Kenan İkibeş, Hak-İş/Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz ve yönetim kurulu üyeleri, Adilcevaz Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Nusret Babahan ve Hak-İş/Hizmet İş Sendikası Adilcevaz Belediyesi temsilcisi Savaş Nacar katıldı.