BAŞKANIMIZ SAYIN NECATİ GÜRSOY’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKANIMIZ SAYIN NECATİ GÜRSOY’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Gürsoy, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, tüm İslam aleminin ve hemşerilerimizin bayramını kutladı.

Toplumsal yaşamın önemli günlerinden olan bir bayramı daha karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Gürsoy, “Kurbanların kesildiği, fakirlerin gözetildiği, akrabaların, komşuların, arkadaşların hatırlandığı ve ziyaret edildiği bu kutlu günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar; sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Böyle günlerde, yanı başımızdan başlayarak bu bayram iklimini elimizin uzandığı her yere taşımalı, yaşanan acıları da sevinçlerimiz gibi paylaşmalıyız.

Covıd-19 salgını dolayısıyla bayramda kalabalık bayramlaşma törenleri yapmayalım. Kendimizin, sevdiklerimizin ve tüm insanların sağlığı için pandemi ile ilgili tedbirlere dikkat ederek bayram sevincini doya doya yaşamanın gayreti içerisinde olalım. Hemşerilerimden ricam maskesiz asla dolaşmasınlar. Salgınların olmadığı, bayram sevinci ve coşkusunun en üst düzeyde yaşandığı bayramlara kavuşmak dileğiyle tüm Müslümanların mübarek Kurban Bayramını kutlar, bayramın insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini temenni ederim” dedi.