Başkanımız Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını Kutladı

Başkanımız Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını Kutladı

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, sağlıklı yaşamanın insanoğlunun en temel hakkı olduğunu ifade ederek, “Bireylerin daha kaliteli ve huzurlu bir yaşam sürdürmesini amaçlayan tıp bilimi, her geçen gün gelişme göstererek sürekli bir ilerleme halindedir. Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır. Hükümetimiz sağlık alanında ciddi yatırımlara imza atmıştır. Başta hekimlerimizin yaşam standartları olmak üzere; ülkemizin dört bir yanında açılan yeni hastaneler, ek binalar, sağlık ocakları ve tabii ki sağlık reformu ile birlikte ülkemiz dünyanın birçok ülkesinde konuşulan; dünya sağlık kuruluşları arasında itibarlı bir konumuna yükselmiştir. Nitelikli bir yaşam sunmayı ilke edinerek her şartta büyük bir emek ve özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarımız insanlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmeleri için her türlü gayreti göstermektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle gece gündüz demeden onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.