Başkanımız Necati Gürsoy’dan İlçe Esnafına Çağrı

Başkanımız Necati Gürsoy’dan İlçe Esnafına Çağrı

Bitlis Mesleki Eğitim Müdürü Ali Uzun ve Müdür Yardımcısı Mehmet Şah Marhan, Adilcevaz Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy’u makamında ziyaret etti.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından esnaf ve sanatkarlar için verilecek olan ustalık, çıraklık ve kalfalık belgeleri için Adilcevaz’a gelen, Bitlis Mesleki Eğitim Müdürü Ali Uzun ve Müdür Yardımcısı Mehmet Şah Marhan yapılacak olan çalışmalar kapsamında Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy ile bilgi alışverişinde bulundular.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, esnaf ve sanatkarların mesleki eğitimler almalarının önemine değinerek, “Esnaf ve sanatkarlar bir yörenin gelişmesinde ve kalkınmasında önemli bir yere sahiptir. Esnaf ve sanatkarların iyi bir eğitim alarak işlerini icra etmeleri hem yöre halkı için hem de kendileri için son derece önemlidir. Çünkü esnaflarımızın işlerinin yolunda ilerlemesi için mesleki eğitim belgelerinin olması gerektiğine inanıyorum. Önümüzdeki günlerde esnaf ve sanatkarlarımız için açılacak olan mesleki eğitim kursları için esnaflarımızın duyarlılık gösterip bu eğitimlere katılıp belgelerini almalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Toplantıya Adilcevaz Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla ilişkiler müdürü Erhan Uluğ ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Burak Turan da katıldı.