Başkanımız İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladı

Başkanımız İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladı

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Gürsoy, yayınladığı mesajla tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini kutladı.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı gece olarak bilinen Kadir Gecesi’nin, feyz ve bereketinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesine erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı on bir ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Bu münasebetle tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım" dedi.