Başkanımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Başkanımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak kadınlar gününü kutladı.

Kadınların sağlıklı ve mutlu bir toplumun temel taşları olduğunu ifade eden Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdiği fedakârlığın, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabasının her türlü takdire şayan olduğunu söyledi.

Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, kadınların toplum hayatından önemli yerleri olduğuna değinerek, "Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve Kadınlarımızın Hak ve Hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. İslam Dinimizin ve medeniyetimizin kadına böylesine değer vermiş olması, kadının ne kadar değerli olduğunu göstermektedir. Geleceğe güvenle bakabilmek, kadını ve kadın haklarını önemsemekle mümkündür. Kadının, kültürel, ekonomik ve siyasal hayatta hak ettikleri yeri aldığı toplumumuzda, daha iyiye, daha güzele en hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. Gelişen dünyamızda kadınların toplum hayatındaki önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Kadınlarımızın her koşulda baş tacı edilmeleri ve hak ettikleri saygıyı görmeleri esastır. Kalkınmış ve gelişmiş bir toplum olma ideali, kadınlarımız olmadan mümkün değildir. Bu vesileyle bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim'' dedi.