ADİLCEVAZ’DAN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

ADİLCEVAZ’DAN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması için Adilcevaz Belediyesi, Kaymakamlık, STK’lar ve vatandaşların destekleriyle deprem bölgesine 10 TIR yardım malzemesi ve 25 bin ekmek gönderildi.

Depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan yardım malzemelerinin yüklendiği tırlar, dualarla deprem bölgesine uğurlandı.

Belediye Başkanımız Sayın Necati GÜRSOY, Adilcevaz’da yardım kampanyasının çığ gibi büyüdüğünü belirterek, "Bitlis Valiliğimiz ve AFAD ile organize bir şekilde yardımları gönderiyoruz. Deprem bölgelerinde Aş evleri kurulduğu için hemşerilerimizden ricam bundan sonra nakdi olarak veya temel gıda ürünleri getirmeleri daha elzem olacaktır. El birliği ile bu büyük felaketin üstesinden geleceğiz. Adilcevaz Kaymakamımız ile istişare ederek deprem bölgesinden ilçemize gelmek isteyen vatandaşlarımızı araç göndererek aldırıyoruz ve ilçemizde hazırladığımız evlere yerleştiriyoruz. Şu ana kadar 105 vatandaşımızı Adilcevaz ilçemize getirerek misafir etmeye başladık. Aynı zamanda vatandaşlarımızın katkılarıyla ilçemizden 10 TIR yardım malzemesi ve 25 bin ekmek deprem bölgesine gönderdik. Bundan sonrada deprem bölgesine yardımlarımız devam edecek. Rabbim destek olan herkesten razı olsun. Yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diliyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar yaşatmasın” dedi.