Adilcevaz’da Pastane ve Lokantalar Denetlendi

Adilcevaz’da Pastane ve Lokantalar Denetlendi

Adilcevaz ilçemizde Zabıta ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren pastane ve lokantalara yönelik denetim ve kontroller gerçekleştirdi.

İlçemizde bulunan 14 işyerini denetleyen ekipler, pastane ve lokantalarda görülen eksikliklerin giderilmesi için işletme sahiplerine uyarılarda bulundu.

Zabıta Amiri Lütfü Dalkıran, denetimler sonrası yaptığı açıklamada, halkın sağlığı için denetimleri yaptıklarını belirterek, "Halkımızın sağlığı bizim için en önemli önceliğimizdir. Bu kapsamda ilçemizdeki lokantalarımızın tamamını denetledik. Denetimlerde, lokantalarımızı, hijyen ve temizlik açısından hepsini eksiksiz olarak gezdik ve tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi için işletme sahiplerine uyarılarda bulunduk. Bizim lokantacı esnafımızdan isteğimiz, halkımızın lokantalarda rahatça yemeklerini yiyebilmeleri ve dışarıdan misafirleri geldiğinde, onların da bu güzel ortamdan faydalanmalarını istiyoruz. Çünkü o misafirler daha sonra başka misafirlerin de ilçemize gelmesini sağlayacaktır. Bu da ekonomik anlamda hem kendilerine hem de ilçemize katkı sağlayacaktır” dedi.