Adilcevaz’da Numarataj Çalışmaları Başladı

Adilcevaz’da Numarataj Çalışmaları Başladı

Adilcevaz Belediyesi tarafından mahallelerde numarataj çalışmaları başlatıldı. Başlatılan çalışmalarla birlikte ilçedeki, mevcut cadde-sokak isimleri ve kapı numaralarındaki karışıklık giderilecek.

Adilcevaz Belediyesi tarafından alınan meclis kararı ile ilçedeki 22 caddenin yanı sıra tüm sokak isimlerinin yeniden düzenlenmesi kararı alındı. Alınan karar üzerine ilçede bulunan 8 mahallenin sınırları belirlenirken, 22 caddenin isimleri değiştirilerek Adilcevaz’ın önde gelen manevi şahsiyetlerinin adlarının verilmesi için çalışmalar başladı.

Başlatılan çalışmalar kapsamında ilçedeki bütün sokakların isimleri yeniden düzenlenerek halihazır harita ve numaralandırma sistemiyle, vatandaşların adres bulmaları daha da kolaylaştırılacak.

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, vatandaşların adres bulma işlemlerinde kolaylık yaşamaları için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade ederek, "İlçemizdeki mevcut cadde ve sokak isimleri karışık olduğundan dolayı vatandaşlarımız adres bulmakta ve belirtmekte sıkıntı yaşamaktaydı. Bu sıkıntıların giderilmesi için halihazır numarataj çalışmaları bitiminde Mahalle, cadde ve sokak isimleri ulusal adres sistemine uygun hale getirilecek. Çünkü birçok adreste kapı numaralarının dahi aynı cadde veya sokakta birden fazla olması sorunlara sebep oluyor. Yapılan çalışmayla cadde ve sokakların başlangıç ve bitişleri tespit edilerek bina kapı numaraları yeniden düzenlendi. Yapılan değişiklikler haritalara ve bilgi bankalarına kayıt edilerek resmi kurumların kullanımına hazır hale getiriliyor. Bu çalışmaların ardından halihazır harita sistemiyle Adilcevaz’ın hazırda bulunan Mahalle, cadde ve sokaklarını harita üzerinden bulmak daha da kolaylaşacak. Yapacağımız çalışmalar neticesinde mahalle sınırları ile birlikte, cadde ve sokak isimlerinin yanı sıra binalara numara tabelaları konularak halkımızın istediği adresi rahatlıkla bulmaları sağlanacak. Başlatılan çalışmalarda ilk etapta cadde ve sokak isimlerini belirleyip daha sonra bu alanlara tabela koyarak adres karışıklığının önüne geçmiş olacağız” dedi.