Adilcevaz Belediyesinden Kış Temizliği

Adilcevaz Belediyesinden Kış Temizliği

Adilcevaz’da günlerdir etkili olan kar yağışı ve soğuk havaların ardından yol kenarları ve kaldırımlardaki kar ve buz birikintileri belediye ekipleri tarafından temizlendi.

İlçede günlerdir etkili olan soğuk ve dondurucu havaların ardından hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte, Adilcevaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta amirliği ekiplerinin koordinasyonu ile çarşı merkezinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında biriken kar ve buzları iş makineleri ve ekiplerin çalışmalarıyla temizlendi.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, ilçenin daha temiz ve sağlıklı olması için havaların ısınmasıyla birlikte temizlik çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Başkanımız Sayın Necati Gürsoy konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Son günlerde ilçemizde etkili olan kar yağışı ve dondurucu soğuk havaların ardından yol kenarları ve kaldırımlarda biriken kar ve buzları ekiplerimizin başlatmış olduğu çalışmalarla temizledik. Havaların iyi olmasından faydalanarak, kar yağışının ardından oluşan kar ve buz birikintilerinin yanı sıra çamur ve atıkları temizliyoruz. Soğuk hava ve dondan dolayı çalışmalarımızı havaların düzelmesiyle gerçekleştirmekteyiz. Belediye olarak vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamaması için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Bizim amacımız vatandaşlarımızın taleplerini karşılayarak onların her türlü ihtiyaçlarını karşılayıp sıkıntılarını gidermektir. Ekiplerimizin koordineli çalışmalarıyla ilçemizin temiz tutulmasına önem veriyoruz. İnşallah halkımızın huzuru ve refahı için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.