Adilcevaz Belediyesi Cadde Ve Sokaklara Gül Suyu Serpti

Adilcevaz Belediyesi Cadde Ve Sokaklara Gül Suyu Serpti

Adilcevaz Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilçenin daha güzel bir koku içinde bulunması amacıyla cadde ve sokaklara gül suyu serpmeye başladı.

Adilcevaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, belediyeye ait araçla şehir merkezindeki cadde ve sokaklara gül suyu sıktı. Araçlardan sıkılan gül suyunu ilk etapta sinek ilacı sanan vatandaşlar daha sonra kokunun gül suyu olduğunu anlayınca şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy, Ramazan ayı coşkusunu tüm ilçeye yaymak için böyle farklı bir organizasyon yaptıklarını belirterek, “Bu yıl mübarek Ramazan ayına faklı bir hava katmak istedik ve bu kapsamda belediye araçlarımızla ilçemizdeki tüm cadde ve sokaklara gül suyu serpmeye başladık. Ramazan ayı boyunca devam edecek olan uygulamada 500 litre gülsuyu kullanılacak. Kültürümüzde gül, Peygamber efendimize duyulan muhabbetin sembolüdür. Ramazan ayı boyunca gül suyu kokusuyla ilçemizi ayrı bir havaya sokacağız. Adilcevaz Belediyesi olarak vatandaşlarımıza daima hizmetin en güzelini, en iyisini vermeye çalışıyoruz. Bu vesileyle tüm İslam âleminin ve hemşerilerimin mübarek Ramazan ayını kutluyorum” dedi.

Adilcevaz’da ilk kez yapılan uygulama, vatandaşlar tarafından memnuniyet ile karşılanırken, İlçeyi bambaşka bir havaya bürüyen gül suyu sıkma uygulamasının Ramazan ayı boyunca devam edeceği bildirildi.