Adilcevaz 24. Ceviz Festivali Ve Kültür Etkinlikleri

Adilcevaz 24. Ceviz Festivali Ve Kültür Etkinlikleri

Adilcevaz’da 24. Ceviz Festivali ve Kültür Etkinlikleri düzenlenecek.

20-21 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlik iki gün sürecek. Etkinliğin birinci günü Bitlis Eren Üniversitesi Kampüsünde Bitlis ve Çevresi ile ilgili ceviz çalıştayı düzenlenecek.

Etkinliğin ikinci günü ise Adilcevaz Sosyal Hizmet Merkezi toplantı salonunda çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile birlikte Prof Dr. Seyit Mehmet Şen tarafından Ceviz ve Ceviz Yetiştiriciliği hakkında konferans verilecek. Aynı gün akşam Saat: 18.00’de Adilcevaz Kapalı Spor salonunda Müzik şöleni etkinliği düzenlenecek.

Adilcevaz Belediye Başkanı Sayın Necati Gürsoy, uzun bir aradan sonra yeniden ceviz festivali etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, "Uzun bir süredir ilçemizde ceviz festivali etkinlikleri düzenlenmemekteydi. Adilcevaz cevizinin tanıtımını yapmak ve cevizimizi daha ön plana çıkarmak için bu yıl aldığımız karar neticesinde Belediyemiz öncülüğünde Bitlis Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bitlis Eren Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Adilcevaz Kaymakamlığının katkılarıyla 24. Ceviz Festivali ve Kültür Etkinliklerini düzenleyeceğiz. Etkinliğimize katılacak olan hocalarımız ceviz ve ceviz yetiştiriciliği alanında halkımızı bilgilendirecekler. İlçemizde bu tür kültürel etkinliklerin yapılmasını önemsiyoruz. Çünkü Adilcevaz cevizi adından söz ettirmiş kaliteli bir cevizdir. Bu cevizin ilçemiz ekonomisine kazandırılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Düzenlenecek olan etkinliğe tüm hemşerilerimizin katılımlarını bekliyoruz" dedi.